Okazja!

taniec-slub-male

Przekaż 1%

konto-bankowe

Charakterystyka tańca nowoczesnego jego praktyczne zastosowanie.

Znaczącą oryginalnością w rozwoju sztuki tanecznej wyróżniał się taniec nowoczesny, który charakteryzował się nieustannymi poszukiwaniami zarówno sposobu poruszania się, doboru muzyki, jak i stroju( czarny trykot sięgający do polowy łydki, bose nogi).Strój ten stał się ćwiczebnym ubiorem współczesnych tancerzy. Przedstawicielka tego tańca była Marta Graham, która za podstawę tańca przyjęła, effort (wysiłek), ciągłe współdziałanie naprzemiennych czynników: contraction( skurczenie) i relase (wydłużenie) ruchu.

Jej taniec nie tylko wykonywano w pozycji stojącej, ale także klęczącej, siedzącej i leżącej ważną w nim zasadą była ciągłość ruchów i plastyczna dynamika ciała.

Taniec nowoczesny zrodził się około 100 lat temu jako odpowiedź na surowe zasady baletu klasycznego. Taniec nowoczesny opiera się na bardziej naturalnych ruchach. Jego wykonawcy tańczą boso, ich stopy mają większy kontakt z podłożem a ciało tancerzy porusza się w sposób, który tancerze klasyczni uznaliby za szokujący.

W tańcu nowoczesnym sylwetki tancerzy nie musza być jednakowe. W jednym zespole można znaleźć ludzi o najróżniejszych kształtach i proporcjach. Oferuje też większą elastyczność i jest bardziej otwarty na twórczy wkład. Taniec nowoczesny zostawia wykonawcom dużą swobodę.